Estoński CIT 2022, w tym wejście w ryczałt w trakcie roku oraz planowane zmiany od 1 stycznia 2023 r.
Podatek akcyzowy 2022 dla sektora prywatnego i publicznego – ostatnie nowelizacje, praktyka i orzecznictwo m.in. sposób prowadzenia ewidencji akcyzowych, nowe deklaracje podatkowe, pakiet paliwowy.
EWIDENCJA KSIĘGOWA PROJEKTÓW FINANSOWANYCH Z FUNDUSZY UNIJNYCH - przygotowanie jednostki do realizacji projektu, ewidencja księgowa realizacji projektu i prezentacja w sprawozdaniu finansowym.
Faktury i e-faktury bez tajemnic, dla początkujących – jak prawidłowo wystawić, skorygować i wprowadzić do ewidencji fakturę.
Szkolenie 2-dniowe
Środki trwałe nie tylko dla księgowych – z uwzględnieniem Krajowego Standardu Rachunkowości nr 11 „Środki trwałe”, zmiany w amortyzacji podatkowej
Środki trwałe od podstaw w praktyce m.in. remonty, ulepszenia, części składowe, środki trwałe w budowie, wartości niematerialne i prawne, amortyzacja.
ANALITYK FINANSOWY. CERTYFIKOWANY KURS Z EGZAMINEM POTWIERDZAJĄCYM POSIADANIE KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH.
Kod zawodu - 241306
Polski Ład 2.0, czyli zmiany od 1 lipca 2022 - kwota wolna i próg podatkowy w PIT, ulga dla klasy średniej- likwidacja, nowe zasady naliczania składki zdrowotnej, nowe ulgi w PIT.
Podróż służbowa 2022 – rozliczanie delegacji i innych wyjazdów służbowych, z uwzględnieniem zmian w czasie pracy kierowców od 2 lutego 2022r.
Fakturowanie w 2022 roku – zmiany w terminach wystawiania faktur, zmiany w treści faktur, Krajowy System e-faktur w 2022r., praktyczne warsztaty fakturowania.
Koszty prac badawczych i prac rozwojowych – ujęcie rachunkowe i podatkowe dla szkół wyższych, instytutów badawczych oraz instytutów naukowych PAN.
Raportowanie schematów podatkowych (MDR) z uwzględnieniem m.in. sporządzania wewnętrznej procedury MDR, zmiany terminów raportowania i zasady składania czynnego żalu.
Polityka rachunkowości krok po kroku – jak sporządzić, co powinna zawierać i jakie ma znaczenie?
Podatek VAT w 2022 roku - "Slim VAT 3", Polski Ład a VAT, e-Faktura i Krajowy System eFaktur, TAX FREE.
VAT w obrocie międzynarodowym 2022 od podstaw.
PODATEK VAT od podstaw - kurs dwudniowy.
Podatek CIT 2022 – obowiązujące zmiany oraz planowane na 2022 i 2023, czyli Polski Ład 1.0, 2.0 i 3.0, m.in. minimalny podatek dochodowy, ukryta dywidenda, podatek od przerzuconych dochodów.
Incoterms 2020 a VAT- wpływ na rozliczenie podatku. Nowe zasady opodatkowania WDT, transakcji łańcuchowych. Transakcje międzynarodowe a nowy JPK_V7 i SLIM VAT.
Podatek u źródła po zmianach w 2022 roku- uregulowania prawa krajowego, prawa europejskiego, umów o unikaniu podwójnego opodatkowania w oparciu o komentarz do Modelu Konwencji OECD.
AMORTYZACJA APARATURY NAUKOWO-BADAWCZEJ ORAZ INNYCH ŚRODKÓW TRWAŁYCH w szkołach wyższych, instytutach badawczych i instytutach naukowych PAN – ujęcie bilansowe oraz w świetle przepisów podatku CIT. Zmiany wprowadzone przez Polski Ład.
Środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne dla służb technicznych.
Wycena operacji w walutach obcych w 2022 roku– aspekt bilansowy i podatkowy. Spójne kursy walut w VAT i podatkach dochodowych.
CIT od podstaw, czyli zrozumieć podatek dochodowy z uwzględnieniem zmian w 2022r.
Podatek VAT od podstaw w transakcjach krajowych - jak rozliczyć podatek należny (transakcje sprzedażowe) i naliczony (transakcje zakupowe) w aktualnym stanie prawnym.
Wynagrodzenia w dobie pędzącej inflacji – jak zwiększyć wartość wynagrodzeń bez ponoszenia dodatkowych kosztów?
Koszty reprezentacji a koszty reklamy – ujęcie na gruncie podatków dochodowych oraz VAT.
ULGA BADAWCZO - ROZWOJOWA oraz IP BOX w teorii i praktyce - aspekty podatkowe z uwzględnieniem Nowego Ładu i ulgi na robotyzację.
Księgowość projektów unijnych - sporządzanie dokumentacji , rozliczenia zaliczki lub wystąpienia o refundację, ustalenia kosztów kwalifikowanych, wydzielenia oddzielnej ewidencji księgowej do projektu.
Fakturowanie oraz JPK w 2022 roku- korekta podatku, prezentacja faktur w JPK_V7 ,faktura ustrukturyzowana, Krajowy System eFaktur.
Podatek akcyzowy 2022 - ostatnie nowelizacje, praktyka i orzecznictwo - dla sektora prywatnego i publicznego m.in. sposób prowadzenia ewidencji akcyzowych, nowe deklaracje podatkowe, pakiet paliwowy.
Rewolucja w fakturowaniu - E-faktura i Krajowy System e-Faktur (KSeF) - szczegółowe omówienie schemy e-Faktur.
Regulacje Krajowego Standardu Rachunkowości Nr 11 „Środki trwałe”, m.in. podstawowe definicje, warunki uznania składnika majątku za środek trwały, zasady tworzenia obiektów inwentarzowych, ustalanie wartości początkowej, amortyzacja, zaprzestanie ujmowania środka trwałego.
Nowelizacja Polskiego Ładu – zmiany od 1 lipca 2022r - PIT, CIT, ryczałt, zmiany w składce zdrowotnej dla przedsiębiorców.
Dokumentacja cen transferowych z uwzględnieniem zmian wynikających z Nowego Ładu.
Podróż służbowa 2022 – rozliczanie delegacji i innych wyjazdów służbowych, z uwzględnieniem zmian w czasie pracy kierowców w 2022r.
Środki trwałe od podstaw dla uczelni publicznych.
Kurs 2 dniowy.
FAKTURY 2022 – zasady wystawiania faktur oraz e-faktur, z uwzględnieniem zmian w ramach SLIM VAT , faktury korekty, refakturowanie usług, odpowiedzialność karna i karnoskarbowa.
Podatek VAT w Polskim Ładzie, zmiany przepisów 2022/2023 - podatkowa grupa VAT, SLIM VAT III, zmiany w fakturowaniu i KSeF, nabycie sprawdzające, limity gotówkowe, czynny żal, usługi finansowe.
Podatki dochodowe - co nas czeka w 2023 roku!
Zmiany w podatku dochodowym 2022/2023 - Polski Ład.
Rozliczenie PIT wspólników spółek jawnych, komandytowych i na estońskim CIT.
Podatek PIT 2022, zmiany od 1 lipca 2022, m.in. nowe zwolnienia podatkowe, składka zdrowotna przedsiębiorców,
podatek u źródła, podatkowe rozliczanie pomocy udzielanej w związku z wojną w Ukrainie.
Fakturowanie 2022, w tym e-Faktury i Krajowy System e-Faktur (KSEF) + planowane zmiany na 2023 r.
E-faktury plusy i minusy nowego systemu.
Rozliczanie transakcji łańcuchowych w VAT z uwzględnieniem zmian i orzecznictwem TSUE z ostatnich lat.
Odliczenie i korekta podatku VAT, m.in. zakres opodatkowania, odliczenie z wykorzystaniem współczynnika proporcji, współczynnik preproporcji, korekta roczna.
Faktury w WDT oraz eksporcie!
Fakturowanie i dokumentowanie WDT oraz eksportu towarów 2022, m.in. faktury ustrukturyzowane i KSeF oraz pozostałe zmiany w 2022r.
VAT 2022 w branży TSL – transport, spedycja, logistyka z uwzględnieniem zmian wprowadzonych i planowanych na 2022/2023r.